Dlaczego kobiety zmagają się z impotencją?

Wśród wielu chorób z którymi muszą zmagać się ludzie w dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o impotencji. W przeszłości zaburzenia tego typu były łączone jedynie z płcią męską, jednakże aktualnie kobiety coraz częściej otwierają się i mówią o tym co im dolega. Mowa przede wszystkim o nadmiernej suchości pochwy, co przekłada się na ból w trakcie stosunku oraz o braku orgazmów. To dobry moment, żeby zaznaczyć, że nie jest to pod żadnym względem wina partnera, ani też kobiety, gdyż anatomia ich ciała nie pozwala im doznawać przyjemności. Jednakże, wiąże się to również z innymi przyczynami, wśród których wskazuje się chociażby środowisko w którym kobieta wychowywała się.

To rodzice i inne najbliższe osoby z otoczenia przekazują wartości seksualne oraz uczą na ich temat. Jeśli przedstawienie tego tematu nie odbyło się właściwie, kobieta może posiadać błędne pojmowanie współżycia, cielesnej przyjemności i przed osiąganiem organizmu wzbrania się jej psychika. Tego typu blokady muszą zostać zwalczone przy pomocy doświadczonego psychologa. Impotencja może pojawić się również jako efekt braku porozumienia między parterami. Bezustanne kłótnie, napięta atmosfera oraz stresy nie wpływają pozytywnie na budowanie romantycznej atmosfery oraz nie zachęcają do zbliżeń cielesnych. Kobiety zasiadające na wysokich stanowiskach, które łączą się z potężnymi dawkami stresu, zmęczeniem oraz bezustannym życiem w biegu także bardzo często nie osiągają orgazmów oraz mogą mówić o impotencji.

W ich przypadku winę za taki stan ponosi zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Czasem, chociaż naprawdę rzadko dyskomfort związany z seksem to efekt niewłaściwe współżycia, a raczej pozycji. Nie każda pozycja musi być komfortowa dla kobiety, a już najgorsze efekty przynosi brak gry wstępnej, która wprowadza organizm w stan rozluźnienia oraz pozwala znaleźć się niemal na szczycie, a wielokrotnie i szczytować. Szybkie oraz intensywne numerki są fajne tylko na ekranach telewizorów, w prawdziwym życiu czas oraz uwaga cenione są znacznie bardziej.