Brak orgazmu u kobiety – impotencja

Kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, że na wszystko co dzieje się w ich organizmie można znaleźć wytłumaczenie. Brak orgazmu z reguły nie jest winą jednego z partnerów, ale jest ściśle związane z anorgazmem, czyli chorobą z którą zmaga się wiele kobiet. Jako, że każdy mężczyzna pragnie zaspokoić swoją kobietę, wyczekuje on orgazmu i stara się jej go zaoferować możliwie jak najszybciej i najlepiej. Jeśli nie nadchodzi, zaczyna się stresować, tak samo jak kobieta, która wielokrotnie, aby ulżyć zmaganiom ukochanego zaczyna udawać spełnienie. Sytuacja ta nie wróży jednak niczego dobrego.

Kiedy kobieta udała orgazm jeden raz, na pewno zrobi to ponownie. Wiąże się to jednak z poczuciem winy, gorszym nastrojem oraz obniżeniem samooceny. W związku z tym, gdy mężczyzna zasypia z uśmiechem na twarzy przekonany, że wykonał swoje zadanie, kobieta leży bezsennie i zmaga się ze smutkiem i rozżaleniem. Brzmi znajomo? Dochodzi do tego strach przed zbliżeniem oraz unikanie seksu. Odbija się to negatywnie na relacji między ukochanymi, gdyż mężczyzna nie do końca rozumie dlaczego jest odrzucany i dlaczego jego partnerka nie dąży, a wręcz unika zbliżeń. To dobry moment, aby wszystkie kobiety zrozumiały, że nie muszą już dłużej żyć w kłamstwie oraz udawać orgazmów. Brak orgazmu to schorzenie, które należy leczyć przy pomocy odpowiednich leków bądź terapii. Temat ten będzie z czasem nagłaśniany, gdyż coraz większa ilość kobiet zmaga się z tego typu dolegliwościami.

Mimo, iż starają się być wyzwolone, nowoczesne oraz otwarte, w głębi siebie skrywają mroczny sekret, który nie wydostaje się na światło dzienne. Warto jednak zaznajomić się metodami walki z kobiecą impotencją i przede wszystkim dać sobie pomóc. Szacuje się, że tylko 10% panów chorych na impotencję udaje się do lekarza, dobrze aby statystyki te wyglądały lepiej w przypadku płci żeńskiej, ale to zależy już tylko i wyłącznie od samych pań.